Kapadokya Gezileri

Orta Mahalle Uzundere Caddesi No. 23 Göreme NEVŞEHİR
Posted on 3 Mart 2019 / 936

Kapadokya gezileri ve Kapadokya balon turları hakkında detaylı bilgiler. Erciyes, Hasan Dağı Güllü Dağının püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların, milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla; Dünyada başka hiç bir yerde görülemeyecek ilginçlikte ve güzellikte bir coğrafya ortaya bulunmaktadır.

Günümüzde bu bölge Kapadokya (Cappadocia) olarak adlandırılıyor. Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, kiliseleri, yeraltı şehirleri, rengarenk balonları; Ünlü şarapları ve muhteşem gün batımıyla Kapadokya büyüleyici ve gizemli bir atmosfere sahip. Kapadokya, Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor.

Bu güzel bölge, dünyada daha önce gördüğünüz hiç bir yere benzemeyen bir coğrafyaya sahip. İç Anadolu’da Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Kayseri illerinin sınırlarına kadar uzayan geniş bir bölge burası. O yüzden bu güzel coğrafyaya vakit ayırın. Günü birlik turlara feda edilemeyecek kadar özel bir yer, hem de 4 mevsim.

Kapadokya Gezileri ve Kapadokya Balon Turları

Kapadokya, Bölgenin volkanik dağlarından püsküren lavların oluşturduğu yumuşak tabakanın; Milyonlarca yıl boyunca doğal etkenlere maruz kalarak meydana getirdiği peribacalarıyla eşsiz bir coğrafya.

Görenlerin hızına ve yelelerinin parlaklığına hayran oldukları sağlıklı atlarıyla bölgeye nam salan Kapadokya kelimesi; Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapta Tuka’dan geliyor. Gezilip görülecek sayısız yeri bulunan, doğa sporları ile sayısız aktivitenin; Festivalin ve etkinliğin düzenlendiği Kapadokya’da gezilmesi gereken yerlerin başında Avanos, Göreme, Ortahisar, Ürgüp, Uçhisar, Mustafapaşa ve Çavuşin geliyor.

Gün batımında koyu kırmızı renk alan Kızılçukur bölgenin diğer güzel bir köşesi Ortahisardır.

En kalabalık merkezlerden Ürgüp, diğer ilçeler veya mahalleler olan İbrahimpaşa, Mustafapaşa ve Göremede Vadileri ile enfes bir manzaraya görmeniz gerekir. Göreme, Avanos, Çavuşin, Nevşehir; Çat ve İç Anadolu’nun en yüksek dağı zirvesi karlı Erciyes’e kadar tüm bölgeyi izlemek pek bir keyifli. Kalenin eteklerinde ise bir farklı güzellikler sizi bekliyor.

Kapadokya Balon Turu Ne Zaman Yapılır?

Kapadokya Balon Turu Sivil Havacılığın hava durumunu uygun bulduğu her gün için yapılmaktadır. Hava müsait ve talep olduğu zaman bir çok firma fazladan balon uçurabilir. Kış aylarında az ziyaretçi ve tatilci olduğu için uçuşlar devam etmekle beraber fiyatlarda biraz daha uygun olabiliyor. Balonlarımız sürekli kontrol edilen ve en yeni teknolojiyi içeren aletler kullanılarak güvenliği üst seviyede tutulan araçlardır.

Kategori : Acente
Şehir : Nevşehir
Telefon : 0 384 341 72 01
Reviews
There are no reviews yet, why not be the first?
Leave a review
Hizmet: Kalite: Güven: